Urząd Miejski w Zwoleniu
tel. +48 (48) 676-22-10
sekretariat@zwolen.pl
Podsumowanie działalności UMKS

Rok 2010 był kolejnym udanym rokiem działalności UMKS. Działaliśmy w następujących sekcjach: piłka siatkowa, piłka koszykowa, piłka nożna, lekkoatletyka, tenis stołowy, unihokej. Dysponowaliśmy kwotę 60 tyś. złotych, które przeznaczone były na: prowadzenie zajęć (2 godzin tygodniowo dla opiekunów poszczególnych sekcji) zakup sprzętu sportowego, a także na organizacje zawodów i wyjazdu na imprezy sportowe. Na wydatki sporządzono

preliminarz, który  jest do wglądu u pani księgowej gminy, która prowadzi dokumentację  finansową UMKS.

Był to bardzo dobry rok, jeśli chodzi o wyniki sportowe, bowiem aż 3 zespoły z naszego miasta wystartowały w finałach wojewódzkich Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Czyniły to z doskonałym ( choć bez medali) skutkiem. Szczypiorniści Jerzego Markiewicza z PG Zwoleń, zajęli na zawodach rozegranych w Ostrołęce czwarte miejsce, dosłownie ocierając się o medal. Troszeczkę niżej uplasowali się młodzi futboliści z PSP Zwoleń pod wodzą Krzysztofa Stypińskiego, którzy zajęli piąte miejsce. Natomiast koszykarki z tejże szkoły pod opieką Ewy Surmacz zajęły dziesiąte miejsce. W finałach międzypowiatowych M.I.M.S. koszykarki Ewy Surmacz były bezkonkurencyjne, chłopcy z PG Zwoleń byli drudzy a piłkarze i piłkarki ręczne z PSP byli na trzecim miejscu. W finałach wojewódzkich byli biegacze przełajowi z PG Zwoleń: A. Jaworska, D. Jężak. Odzwierciedleniem dobrej postawy są wysokie miejsca w klasyfikacji ogólnej M.I.M.S. W okręgu radomskim PSP Zwoleń zajęło szóste miejsce, a PG Zwoleń jest na dziesiątym miejscu wśród ok. 200 sklasyfikowanych szkół. W skali województwa wśród 280 sklasyfikowanych gimnazjum  PG Zwoleń zajęło 49 miejsce, a PSP Zwoleń uplasowało się na 63 miejscu. Spośród innych szkół gminy Zwoleń wyróżnili się biegacze przełajowi z PSP Baryczy i Sydołu, tenisiści stołowi z Sydołu.

W finałach międzypowiatowych startowali również piłkarze z PSP Zwoleń - 4 miejsce ; koszykarze i koszykarki z PSP Zwoleń - 5 miejsce. Odnotowaliśmy sukcesy w imprezach poza programem MIMS, m.in. w biegach przełajowych „Sycyna" 2010; turnieju „Coca -Coli" w piłce nożnej. Nasi wychowankowie godnie reprezentowali barwy innych klubów będąc jeszcze uczniami zwoleńskich szkół- np. P. Wicik, P. Majewski, M. Wróbel, Ł. Łapczyński grając w barwach „Delty'' Radom w rozgrywkach ligi mazowieckiej piłki ręcznej. Chłopcy dostali się aż do półfinałów Mistrzostw Polski. Trenerem jednej z grup „Delty" był J. Markiewicz. Wcześniej bardzo dobrze zaprezentowali się w turniejach towarzyskich wygrywając m.in. bardzo silne obsadzony Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Puchar Burmistrza Zwolenia (pokonując m.in. drużynę z Warszawy, Radomia, Lublina, Przysuchy i Ostrowca). Zwyciężyli również Ogólnopolskim Festiwalu Piłki Ręcznej w Puławach w pokonanym polu zostawiając m.in. „Wisłę" Płock. Duża grupa absolwentów podjęła naukę w szkołach sportowych w Radomiu, Puławach specjalizujące się w piłce ręcznej i nożnej.

Bieżący rok szkolny zaowocował kolejnymi osiągnięciami w skali województwa, a uczynili to niemal tradycyjnie szczypiorniści z PG Zwoleń. Podopieczni Jerzego Markiewicza po raz szósty zdobyli srebrne medale w finałach międzypowiatowych, tracąc złoty medal w kontrowersyjnych warunkach. W czerwcu w Ciechanowie walczyć będą w gronie 12 najlepszych gimnazjów województwa mazowieckiego. Do finałów międzypowiatowych awans wywalczyli także młodzi szczypiorniści z PSP Zwoleń, niestety nie zdołali oni zdobyć medali zajmując czwarte miejsce wśród dziewcząt i chłopców-opiekunami byli H. i R. Kazirodkowie. W finałach międzypowiatowych biegali biegacze z PG Zwoleń zdobywając 2 miejsce w mistrzostwach powiatu. Doskonale zaprezentowali się piłkarze nożni, którzy pod opieką Krzysztofa Oczkowskiego zajęli 4 miejsce w finale wojewódzkim turnieju o „Puchar Orlika", II miejsce w turnieju „Mikołajkowym" dla szkół podstawowych w finale okręgowym  zajęli futboliści z PSP Zwoleń. Prowadzono zajęcia w okresie ferii zimowych , organizując turnieje w piłce nożnej, tenisie stołowym, treningi. Dojeżdżaliśmy do Kozienic na zajęcia powszechnej nauki pływania. Organizowaliśmy zajęcia sportowo – rekreacyjne jak np. Dzień Dziecka, „ Mikołajki” ( Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Halowej). Nasi nauczyciele godnie zaprezentowali się w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Zwolenia zajmując 3 miejsce. Prowadziliśmy zajęcia w ramach „ Animatora Sportu”.

Mamy nadzieję, iż rok 2011 będzie równie udany jak rok 2010, dzięki m. in. wsparciu władz gminy i dyrekcji szkół, okolicznym sponsorom.