dzisiaj jest: 21 maja 2019. imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
 
SONDA
Czy nasza gmina jest przyjazna dla inwestorów?
tak
nie
nie mam zdania
nie wiem o co chodzi
zobacz wyniki
Urząd Miejski w Zwoleniu
tel. +48 (48) 676-22-10
sekretariat@zwolen.pl

Burmistrz odpowiada na pytania

imie: Andrzej data: 2015-05-04 13:49:16
pytanie:
Jeżeli nie możecie dogadać się z mieszkańcami na budowę chodnika to może należy z niego zrezygnować, a w pierwszej kolejności położyć asfalt na ul. Słonecznej. Ulicą tą często podczas wypadków i zakorkowanej drogi T12 jeżdżą objazdem tiry i samochody dostawcze dewastując ją doszczętnie. Dlaczego nikt nie ustawi odpowiednich znaków zakazu?
Prawdą jest, że tą drogą chodzi więcej osób do bloku, niż w stronę Atalina, dlatego też droga ta jest bardziej potrzebna niż chodnik. Ttrzeba się kierować dobrem ogółu mieszkańców, a nie dobrem pojedyńczych Radnych mieszkających w Atalinie.

odpowiedź:
Informacyjnie podam ,że żaden radny nie mieszka w Atalinie -realizujemy wniosek mieszkańców nie tylko Atalina. O ile nie będzie możliwa realizacja inwestycji polegającej na budowie ciągu pieszo-jezdnego- wówczas przeprojektujemy włączenia ulicy Słonecznej zgodnie z zaleceniami zarządcy drogi krajowej i postaramy się zrealizować inwestycję.
imie: Ada data: 2015-05-03 18:10:27
pytanie:
Do kogo zgłosić znęcanie się nad psami?


odpowiedź:
Sprawę należy zgłosić na Policję . Należy wskazać złoczyńcę a wówczas powołuje się Komisję w składzie przedstawiciel Policji, Samorządu i Powiatowego Lekarza Weterynarii. Komisja po ocenie sytuacji kieruje zwierzę do schroniska a sprawę do Sądu w celu ukarania sprawcy.
imie: Agnieszka data: 2015-04-21 12:17:10
pytanie:
Witam,chciałam zapytać czy w tym roku mieszkańcy również będą mogli skorzystać z dofinansowań do solar lub wymiany pieców węglowych?Pozdrawiam

odpowiedź:
Wymianę pieców z węglowych na mniej szkodzące środowisku dofinansowywał i nadal na podobnych zasadach będzie wspierał -Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska poprzez swoje Wojewódzkie Oddziały. Proszę skontaktować się z Delegaturą tego Oddziału w Radomiu na ul. Grzybowskiej - tam uzyska Pani więcej informacji na ten temat. Natomiast temat SOLARÓW z pewnością w tym roku nie będzie poruszany - gdyż nie będzie ogłoszonego konkursu na tego typu przedsięwzięcie. Możliwe że 2016 rok przyniesie więcej pozytywnych rozstrzygnięć w tym zakresie.
imie: Przyjaciel rodziny data: 2015-04-16 12:53:18
pytanie:
Szanowna Pani Burmistrz czy wie pani co aktualnie dzieje sie w panskim urzedzie w siedzibie PCPR. Kobiety ktore tam pracuja sa wulgarne, nie wyplacaj swiadczen socjalnych i zachowuja sie skandalicznie. Sprawe chcialbym zlozyc do prasy i telewizji ale za nim to zrobie prosze najpierw o przeprowadzenu gruntownej kontroli tego urzedu. Mysle ze stoi pani za ludzmi ktorzy sa pokrzywdzeni przez los i skutecznie pani zareagjje. Dziękuję

odpowiedź:
PCPR jest jednostką podległą Panu Staroście zwoleńskiemu. Nie posiadam możliwości prawnych do ingerencji w sprawy jednostek organizacyjnych dla których organem prowadzącym jest Powiat. Przekażę sprawę Staroście Zwoleńskiemu -zgodnie z kompetencjami.
imie: Tadeusz data: 2015-04-11 18:24:56
pytanie:
Czy ktoś opiekuje się terenem Orlika? Byłem tam z wnuczką i jestem pewien że nie. Ławkom brakuje listew, niektóre połamane sterczą, kusząc masochistów, a te które się ostały nie widziały farby od kilku lat. Wokół ławek aż się roi od petów a w trawie czyhają na biegające dzieci potłuczone flaszki po gorzale. To akurat jest winą chamstwa które oprócz kulturalnych ludzi tam przychodzi, ale nie zmienia to faktu że wygląda to tak jakby tym terenem nikt się nie interesował. Czy dalej tak będzie?

odpowiedź:
Zainteresowałam tym tematem odpowiedzialne osoby za nadzór nad tym obiektem. Mam nadzieję ,że niebawem ORLIK i teren wokół odzyska pierwotny wygląd - dziękuję za przekazane spostrzeżenie. Zamierzamy objąć pełnym monitoringiem obszar parku obok kompleksu sportowego - mam nadzieję ,że powstrzyma to osoby dewastujące obiekt przed dalszym niekulturalnym zachowaniem.
imie: zeus900 data: 2015-04-10 11:49:34
pytanie:
Witam, mam pytanie czy w Zwoleniu zostanie uruchomiona przynajmniej jedna kamera internetowa na żywo pokazująca miasto dla ludzi, którzy by chcieli zobaczyć Zwoleń na żywo ? Większości miast już takie kamery posiada, Zwoleń ani jednej.

odpowiedź:
Rozważę propozycję.
imie: Iwona data: 2015-03-26 15:44:38
pytanie:
Dzień dobry,
Chciała bym się dowiedzieć kiedy teraz będzie można składać ponownie wnioski o dostanie laptopa dla dzieci ?

odpowiedź:
O ile zostanie ogłoszony kolejny konkurs na podobny projekt jak dwie poprzednie edycje - poinformujemy Państwa na naszej stronie internetowej i poprzez nauczycieli w szkołach.
imie: Andrzej data: 2015-03-24 23:05:02
pytanie:
Dzień dobry Pani Burmistrz
Ponieważ jestem osobą pracująca i aby załatwić najdrobniejsza sprawę w naszym Urzędzie jestem zmuszony ( jak większość mieszkańców w podobnej sytuacji ) wziąć urlop w pracy. Czy nie zasadnym było by wzorem innych miast wprowadzić raz w tygodniu godziny pracy w urzędzie np. 9-17, takie rozwiązanie z pewnością ułatwiło by załatwienie wielu spraw bez konieczności wolnego dnia w pracy

z poważaniem
Andrzejodpowiedź:
Wezmę pod rozwagę Pana propozycję.
imie: Marta data: 2015-03-18 13:44:21
pytanie:
Dlaczego po wielu podaniach i prośbach, ulica Jana Cielątki dalej nie ma asfaltu ? To się już ciagnie wiele lat, a mieszkańcy są odsyłani z kwitkiem bo nigdy nie ma pieniędzy. CZEKAMY !

odpowiedź:
O nawierzchnię asfaltową proszą mieszkańcy wszystkich ulic i dróg, na których takowej nawierzchni nie ma -nie są Państwo odosobnieni w swoich dążeniach o poprawę warunków na drodze.
imie: \Maria data: 2015-03-16 17:51:51
pytanie:
Proszę o przejechanie równiarką i może posypanie kruszywem drogi polnej,która jest przedłużeniem ul.Słonecznej w stronę Grabowa.Po zimie jej stan jest bardzo zły,a korzysta z niej bardzo dużo osób.

odpowiedź:
Wszystkie drogi gruntowe wiosną wyglądają żle. Wszystkie drogi gruntowe zostaną niebawem poprawione co z pewnością nie da długofalowego efektu do czasu położenia nawierzchni asfaltowej.
1 do 10 z 1261
poprzednie | następne
Pytania do Wójta Odpowiedzi Wójta
Pytania Mieszkańców Odpowiedzi

<<   Maj   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

MAPA SERWISU
STATYSTYKA