dzisiaj jest: 21 maja 2019. imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
 
SONDA
Czy nasza gmina jest przyjazna dla inwestorów?
tak
nie
nie mam zdania
nie wiem o co chodzi
zobacz wyniki
Urząd Miejski w Zwoleniu
tel. +48 (48) 676-22-10
sekretariat@zwolen.pl

Odpowiedzi na pytania dotyczące nowego systemu gospodarowania odpadami

imie: KAZIK data: 2015-03-31 12:22:52
pytanie:
Ostatnio wystawilem dwa worki, jeden z papierowymi, drugi z tzw. "plastikowymi" odpadami.
W zamian otrzymałem tylko jeden worek, czy to znaczy, że w jednym worku można teraz gromadzić te dwa rodzaje odpadów?

odpowiedź:
Zasada ogólna jest taka, że ile worków danego koloru jest wystawione przed posesję to taką samą ilość worków firma odbierająca odpady komunalne powinna w zamian pozostawić. Najprawdopodobniej w tej sytuacji nie było na stanie (chwilowo) danego rodzaju koloru worków. Każdego koloru worki są dostępne do pobrania w Zakładzie Usług Komunalnych Sp. z o. o. ul. Bogusza 19.
imie: Damian data: 2015-03-10 13:49:19
pytanie:
Dlaczego jest zamknieta targowica 10 marca godzina 13,30 specjalnie wziolem wolny dzien zeby wywiezc popiol a pan ktory pilnuje targowice zamknol i do domu dzieki wielkie mam nadzieje ze zostanie zato w jakis sposob ukarany ja w godzinach pracy nie moge opusci miejsca pracy bo bym zostal zato ukarany

odpowiedź:
Targowica otwarta jest w poniedziałki i piątki w godz. od 8.00 do 14.00 (ogłoszenie umieszczone jest na stronie internetowej urzędu w zakładce GOSPODARKA ODPADAMI →INFORMACJE DLA MIESZKAŃCÓW.
imie: Izabela data: 2015-01-08 18:52:33
pytanie:
Na czym ma polegać ulga śmieciowa dla rodzin 3+ czy to znaczy że od trzeciego dziecka się nie płaci?

odpowiedź:
Ulga ta w postaci dopłaty obowiązywała do 31.I.2015 r. po zmianie przepisów od 1 lutego 2015 roku w związku z wejściem w życie nowej ustawy z dnia 28 listopada 2014 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw dopłata do opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, która polegała na dopłacie 100% miesięcznej stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, na trzecie i każde kolejne dziecko z mocy prawa nie obowiązuje. Jednak wychodząc na przeciw rodzinom wielodzietnym – istnieje możliwość udzielenia ulgi w postaci umorzenia opłaty za 3 i kolejne dziecko. Należy jednak złożyć stosowny dokument w postaci wniosku o umorzenie.
imie: Mirosław data: 2014-12-15 15:49:06
pytanie:
Podpisywałem w Urzędzie,ze mam własny kompostownik gdzie wyrzucam wszelkie odpadki po owocach,obierki skorupki po jajkach i wiele innych odpadków po obiedzie itp. Jak widzę sąsiedzi wyrzucają wszystko do pojemnika na śmieci zmieszane i płacimy tyle samo. Zastanawiam się po co to robić. Przez cały rok oddałem jeden kosz śmieci zmieszanych. Cz nie powinienem płacić mniej.

odpowiedź:
Kompostowanie odpadów ulegających biodegradacji (odpady zielone i odpady kuchenne) w obrębie własnej nieruchomości jest zgodne z etyką ekologiczną i właściwym postępowaniem z takimi odpadami. Na chwilę obecną kompostowanie w obrębie własnej nieruchomości na ma wpływu na zmniejszenie opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
imie: Piotr data: 2014-11-04 20:22:40
pytanie:
mam pytanie ile kosztuje wypozyczenie kontenera na smieci ogolne np na budowe

odpowiedź:
Informację na temat kosztu wypożyczenia kontenera uzyska Pan w Zakładzie Usług Komunalnych Sp. z o.o. ; ul. Bogusza 19 pod nr tel. 48-383-01-01

imie: Marianna data: 2014-09-23 13:10:51
pytanie:
Pani Burmistrz! Do kiedy będzie przyzwolenie by odpady zmieszane mieszkańcy oddawali w workach roznego kalibru? Ja pojemnik sobie zakupiłam bo był taki przymus, a inni? Niech sie pani przejedzie i zobaczy jak to wstretnie wygladaja te wystawione worki. Jechałam do Puław i w Górze Puławskiej były wystawone przed każdą posesje pojemniki na odpady, zupełnie inny świat.

odpowiedź:
Zgodnie z regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Zwoleń każdy właściciel nieruchomości ma obowiązek zaopatrzyć się w pojemniki na odpady zmieszane. Na obecną chwilę dopuszczalne jest jeszcze gromadzenie w/w odpadów w worek koloru czarnego zakupionego we własnym zakresie.
imie: kasia data: 2014-07-01 14:52:18
pytanie:
zgodnie z harmonogramem powinny zostać zabrane śmieci. Niestety worki pozostały. Natomiast u sąsiada śmieci zostały zabrane.
Dlaczego tak się zdarza? Dlaczego worki nie są zostawiane na wymian ?
Do kogo mozna zgłosić taką sytuację?

odpowiedź:
Pisze Pani o workach na wymianę więc należy się domyślać, że chodzi o odpady segregowane, bo tylko na takie odpady, firma wywozowa dostarcza worki. Można przypuszczać, że powodem nie odebrania worków była zła segregacja (odpady znajdujące się w worku niezgodne z opisem na worku).
Worki na wymianę zostawiane są po odebraniu odpadów a u Pani odpady nie zostały zabrane.
Podobne sytuacje wyjaśniane są na bieżąco. W przypadku wystąpienia takiej sytuacji należy zgłosić się do Urzędu Miejskiego w Zwoleniu lub zadzwonić pod nr 48 676 22 10 wew. 231
imie: mieszkanka gminy Zwoleń data: 2014-05-12 16:46:40
pytanie:
Pani Burmistrz dlaczego od 2 tygodni nie zabierali śmieci na wojska polskiego. Dzisiaj natomiast nakleili karteczkę ,, ostrzeżenie brak segregacji śmieci ", a dzisiaj miały być zabierane śmieci zmieszane ?

odpowiedź:
Przedsiębiorca odbiera odpady zgodnie z harmonogramem umieszczonym na stronie internetowej urzędu. Obecnie prowadzone są kontrole dotyczące wywiązywania się z obowiązku segregacji, w wyniku których okazało się, iż większość właścicieli nieruchomości nie segreguje pomimo,że zadeklarowali segregację. W związku z tym odpady nie są odbierane i naklejane są karteczki ostrzegawcze o braku segregacji. Najprawdopodobniej w Pani koszu znalazły się śmieci, których tam nie powinno być (surowce wtórne).
imie: Zofia data: 2014-05-04 21:34:51
pytanie:
Jakiś czas temu dostałam ostrzeżenie na koszu, że mam nieposortowane śmieci. Był to kosz z odpadami zmieszanymi, były w nim pianki po remoncie, styropianowe resztki po opakowaniach, itp. Gdzie takie śmieci mam wyrzucić?
Czy grozi jakaś kara za to?

odpowiedź:
Odpady budowlane i rozbiórkowe nie wrzucamy do odpadów zmieszanych, tylko jako frakcję wysegregowaną oddajemy na PSZOK ul. Batalionów Chłopskich 25 w środy i sobotę w godz. od 10.00-18.00
Drobne odpady tj. pianki po remoncie, styropianowe resztki po opakowaniach wrzucamy do pojemnika na odpady zmieszane.
Nie wywiązanie się z obowiązku segregowania może skutkować naliczeniem podwyższonej opłaty nałożonej w drodze decyzji administracyjnej (po trzecim ostrzeżeniu).
imie: hania data: 2014-04-09 19:16:58
pytanie:
JAK TO JEST,ŻE WIĘKSZOŚĆ MIAST OBNIŻA STAWKI ZA ŚMIECI A ZWOLEŃ PODWYŻSZA?

odpowiedź:
Zmiana stawki na terenie miasta została spowodowana głównie kalkulacją kosztów ponoszonych z tytułu odbioru odpadów komunalnych przez gminę.
Obecnie prowadzone są kontrole dotyczące wywiązywania się z obowiązku segregacji.
W wyniku przeprowadzonej kontroli okazało się, iż większość właścicieli nieruchomości nie segreguje pomimo,że zadeklarowali segregację. Z uwagi na złą segregację odpadów i dostarczenie do RIPOK-u w Radomiu dużo większych ilości odpadów zmieszanych niż zakładano - (Kozienice pomimo, że mają większą ilość mieszkańców dostarczają mniej zmieszanych odpadów na RIPOK) to powoduje ponoszenie przez nasz samorząd większych kosztów.
1 do 10 z 75
poprzednie | następne
Pytania do Wójta Odpowiedzi Wójta
Pytania Mieszkańców Odpowiedzi

<<   Maj   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

MAPA SERWISU
STATYSTYKA